9 Ağustos 2012 Perşembe

Prens (Beyaz Atlı Prenslerin Büyük Sırrı)


(Bu yazı 2010 yılında, Trakya Üniversitesi Çizgi-Mizah Topluluğu'nun çıkardığı Karga dergi'de yayınlanmıştır.)

Masal Karmaşası Ardındaki Siyasi sır
Hepimiz masallarda okuduğumuz o “beyaz atlı prensi” masum bir masal kahramanı sanırız. Ama gerçekte onun cadılardan ve ejderlerden daha kötü olduğunu kimse bilemez. Zira medya ve masalcı karteller onu örnek bir şahıs olarak anlatıyor. Onu maskeli gizli örgütlerden daha tehlikeli yapan sırlar nelerdi? Neden her masalın ortak kahramanıydı ve örnek gösterilirdi?

Beyaz Atlı Prens kimdir?
Kimse gerçek adını ve kimliğini bilmiyor. Bilinen adları “beyaz atlı” ve “prens”. Gerçek kimliği bilinemese de bu adamın Fransız İhtilali sonrası, Avrupa’da monarşileri ve ataerk yönetimleri korumak amacıyla Avusturya’da Avrupa Konseyini toplayan Meternich’in casusu olabileceği söyleniyor. Ama buna rağmen yaptığı eylemler monarşileri, kral ve kraliçe olarak değil prenslik şeklinde güçlü ülkelerce sömürge olarak yönetilmesini sağlıyor.

Bu ajan binlerce prensesle evlenerek bugün pek çok Avrupa hanedanlarını akraba yapmış kişidir. Aslen Alman'dı ve tüm hanedanların Almanya'ya bağlı bir prenslik olmasını amaçlıyordu. Bu "prens" ise bizzat kendisiydi ki bunu sürekli erkek kardeşi olmayan, anası babası yaşlı prenseslerle evlenmesinden hatta gerekirse bunları yok ederek o ülkeyi ele geçirmesinden anlaşılabilir.
Külkedisi masalının “Peri Anne” karakterine göre o kadar yaşlı değildir, ayrı prensler söz konusuyken, Ali Baba ve Kırk Haramiler örgütünde görev yaparken örgütü deşifre eden bir itirafçı olduğu da Şehrazat'ın ağzından söylenmiştir.
İşte beyaz atlının ilk vukuatı....

Pamuk Prenses Olayının Ardındaki Sır
Basit ve masum bir masal gibi görünse de iç yüzünü deşifre ettiğimizde saraydan maden şirketlerine, cüce oligarşisinden AİNA (Ayna okunur-Araştırma İstihbarat Numaralandırma Ateşesi-Pamuk Prensesin ülkesindeki gizli istihbarat şebekesi)’ya uzanan kirli ilişkiler söz konusu…
Herşey uzak bir krallıkta Pamuk Prenses’in doğumu ve kral babasının yeni bir kraliçeyle evlenmesiyle başladı. Yeni kraliçe bir "cadı"ydı. (Cadı: Prenseslere ve monarşilere karşı metafizik savaş icra eden parapiskolojik anarşist)

Kraliçe ideolojik altyapısına rağmen ateşli bir iktidar heveslisiydi. Kral şaibeli bir şekilde öldürüldü. Adli tıp araştırması yapılamadan gömüldü. Kraliçe’nin bu işi AYNA ile anlaşarak yaptırdığı söylendi ama kanıtlanamadı. Ardından maddi gücünü güçlendirmek isteyen kraliçe ülkenin madenlerine el koydu. Bu da ister istemez maden şirketlerinin yani cüce oligarşisinin işine gelmedi. Ama açıktan bir mücadeleye girişemediler. Bu da buradaki bağımsız cadı oligarşisinin oluşmasına karşı çıkan Beyaz Atlı prensin pek hoşuna gitmedi ama açıktan mücadele etmeyerek zaman kolladı. Pamuk Prenses’i de öldürtmek isteyen cadı kraliçenin adamı olan avcı, eski kral yanlısı biri olduğundan onu öldürmedi ve yerine bir ceylan yüreği götürdü kraliçeye. (Bu ceylan yüreğinin Bambi’nin annesine ait olduğu iddia edildiyse de avcı öldürüldüğünden dava düştü. Beyaz Atlı’nın organize ettiği düşünülüyor.)
İster istemez siyasi açıdan muhalif duruma düşen prenses, cüce oligarşisinin desteğini kazanarak örtülü bir savaş başlattı. Madenlerde bağımsız bir yönetim kuruldu. Cadı birkaç suikast girişiminde bulundu ama başarılı olamadı. Ormana sızıp başında bizzat bulunduğu bir operasyon sırasında, AYNA’nın yanlış istihbaratı sonucu cüce oligarşisi tarafından öldürüldü. Zehirlenen prensesi kurtaranda “tesadüfen” prens oldu.
İlk icraati buydu "beyaz atlı prens"in ve nedensiz yere seçilmemişti asıl sebebi başkaydı…


Uyuyan Güzel (Cadı-Monarşi İttifakı Nasıl Engellendi?)
Parapsikolojik anarşist cadı yapılanmasıyla, monarşi birbirine ilk kez yakınlaşmaya başlamış ve bu anlaşmanın bir gereği olarak "Uyuyan Güzel" kod adlı prenses dünyaya gelmişti. "Beyaz Atlı prens" burada yine devreye girdi.

Cadı yapılanmasını manipüle etmek için cüce oligarşisinin öldürttüğü "kraliçe cadı" olayından bahsederek, monarşi destekli cücelerin vahşi olduklarını ve cadılara hak tanınmayacağını iddia etti. (Bu konuşmalardan birinin görüntü kaydı tesadüfen Pinokyo’nun babası Gepetto ustanın yaptığı bir sandıktan çıktı. Yine tesadüfe bakın ki sandığın o sıradaki sahibi Sindirella adında, saraya sızarak sonradan prenses yapılan bir monarktı ve kaset onun çeyiz sandığından çıkmıştı.)

Bunun üzerine cadılar birlikten vazgeçerek prensesi ve tüm şehri uyutarak misilleme kararı aldı. Bu olay "Beyaz atlı prens"in işine yaradı. Prenses'i uyandırdığında cadılar ve monarşi yeniden birbirine düşmandı.

Uyuyan Güzel kod adlı prensesin itiraf ettiğine göre, cadılar ve monarşi arasındaki savaşı köklemek için "beyaz atlı prens"in kurbağa kılığında kamufle olarak bazı saraylara sızdığı, saçlarını kement gibi kullanabilen Nikita tipi özel kadın ajanlar sayesinde cadıların yaşadığı kulelere sızdığı da iddialar arasındaydı ve büyük ihtimalle gerçekti.

Sonuç
Beyaz atlı prens bugün bir fenomen. Eğrisiyle doğrusuyla karanlık ilişkilerin bir numaralı adamı. Hatta kadınları imkânsız aşk batağına çeken “CNBC-E” Fraksiyonundan “Bay Doğru”nun da Beyaz Atlı Prens olduğuna dair iddialar mevcut.
Yine aydınlatılması gereken bir nice soru var?
  • Kırmızı başlıklı kız’ı yemeye çalışan kurt büyükannenin evini nasıl öğrendi? Avcı tesadüfen mi oradaydı?
  • Pinokyo’yu ve Gepetto Usta’yı “Balina” lakaplı Fehmi Fışkırtan’ın mekânına sızdıran “Mavi Peri” kim ya da kimler?
  • Rapunzel’e komando eğitimini kimler neden verdi?
  • Gökten düşen üç elmayı kimler atıyor? Neden elma ve neden üç tane?
  • Bir varmış, bir yokmuş takısı neden? Neden kesin konuşamıyorlar?
  • Grimm Kardeşler, La Fontaine ve Binbirgece Masallarının anlatıcısı Şehrazad arasındaki Şeytan Üçgeni ne?
Umuyoruz ki bir gün bu sırlar açığa çıkacak ve karanlıkta hiçbir şey saklanamayacak.


3 Şubat 2010 - Edirne

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder